Цинкова куля важить 3,6H, а при зануренні в воду-2,8H.Суцільна це куля або має порожнину? Якщо куля

порожниста,то чому дорівнює обсяг порожнини?(pц=7100кг/м3,pв=1000к/м3)​

Ответы на вопрос

Отвечает Маласов Михаил.

Для вирішення цього завдання використаємо закон Архімеда. За цим законом, на тіло, занурене в рідину, діє піднімальна сила, рівна вазі рідини, яку воно витісняє.

Ми маємо наступні дані:

Маса цинкової кулі в повітрі: m = 3,6 кг

Маса цинкової кулі в воді: m' = 2,8 кг

Густина цинку: pц = 7100 кг/м³

Густина води: pв = 1000 кг/м³

Користуючись формулою для різниці мас, пов'язаної з піднімальною силою:

Δm = Vρв

де Δm - різниця мас цинкової кулі в повітрі і в воді,

V - об'єм порожнини кулі,

ρв - густина води.

Знаючи масу і густину, можемо записати:

Δm = m - m' = Vρв

Використовуючи цю формулу, знаходимо:

V = Δm / ρв = (3,6 кг - 2,8 кг) / 1000 кг/м³ = 0,8 кг / 1000 кг/м³ = 0,0008 м³

Отже, об'єм порожнини кулі дорівнює 0,0008 м³.

Отже, за різницею мас цинкової кулі в повітрі і в воді можна зробити висновок, що ця куля порожниста, а об'єм порожнини становить 0,0008 м³.