Укажіть силу, яку треба прикласти, щоб підняти гранітну плиту розмірами 0,5 м х 1 м х 3 м з дна

річки до поверхні води. допоможіть пж​

Ответы на вопрос

Отвечает Комлев Антон.

14700 н          

Пояснення:

Для визначення сили, потрібно знати масу плити та вагу води, яку плита витісняє.

Маса плити:

м = ρV,

де ρ - густина граніту, а V - об'єм плити.

V = 0.5 м × 1 м × 3 м = 1.5 м³.

За таблицею фізичних величин, густина граніту складає 2700 кг/м³.

Тому м = 2700 кг/м³ × 1.5 м³ = 4050 кг.

Вага води, яку плита витісняє:

F = ρVg,

де g - прискорення вільного падіння, ρ - густина води, V - об'єм піднятої води.

V = 0.5 м × 1 м × 3 м = 1.5 м³, ρ = 1000 кг/м³.

F = 1000 кг/м³ × 1.5 м³ × 9.8 м/с² = 14700 Н.

Тому сила, яку треба прикласти, щоб підняти гранітну плиту з дна річки до поверхні води, становить 14700 Н.