Помогите пожалуйста За який час під дією сили 5 кН тіло масою 2 т змінило швидкість з 36 км/год

до 54 км/год.

Ответы на вопрос

Отвечает Кожевников Данил.
Спочатку необхідно перевести швидкість з км/год до м/с. Для цього потрібно поділити швидкість на 3,6 (тому що 1 км/год = 1000 м / 3600 с = 5/18 м/с).

Швидкість у м/с:
36 км/год ÷ 3,6 = 10 м/с

54 км/год ÷ 3,6 = 15 м/с

Далі використовуємо другий закон Ньютона, який стверджує, що сила (F) діє на тіло масою (m) та змінює його прискорення (a):
F = ma

Ми знаємо силу (F = 5 кН = 5000 Н) та масу (m = 2 т = 2000 кг) тіла, а шукаємо прискорення (a).

Підставляємо відомі значення до формули:
5000 Н = 2000 кг * a

Отже, прискорення дорівнює:
a = 5000 Н / 2000 кг = 2.5 м/с²

Нарешті, застосовуємо формулу, яка пов'язує прискорення, швидкість та час (t):
v = at

де v - зміна швидкості, a - прискорення, t - час.

Підставляємо відомі значення до формули:
15 м/с - 10 м/с = 2.5 м/с² * t

5 м/с = 2.5 м/с² * t

t = 5 м/с / 2.5 м/с² = 2 с

Отже, тіло змінило швидкість з 36 км/год до 54 км/год за 2 секунди при дії сили 5 кН.