Свічка стоїть на відстані 25 см від збиральної лінзи, оптична сила якої становить 5 дптр. Яким буде

зображення ? А) дійсне, збільшене, пряме Б) дійсне, зменшене, перевернуте В) дійсне, збільшене, перевернуте Г) уявне, збільшене, перевернуте Д) уявне, зменшене, пряме​

Ответы на вопрос

Отвечает Зейналов Руслан.

Ответ:

Объяснение:

Задача відноситься до оптики, зокрема до утворення зображень за допомогою лінз. Для того, щоб визначити, яким буде зображення свічки, розглянемо основні характеристики системи.

Оптична сила лінзи (F):

Оптична сила лінзи вимірюється в діоптріях (дптр) і визначається формулою:

F = 1 / f,

де f - фокусна відстань лінзи в метрах (м).

Фокусна відстань лінзи (f):

Фокусна відстань лінзи визначається оптичною силою і обернено пропорційна до неї:

f = 1 / F.

Зображення за допомогою лінзи:

Зображення утворюється за допомогою двох основних правил:

а) Для тонкої збиральної лінзи:

Якщо предмет знаходиться на відстані більшій за фокусну відстань (f) лінзи, то зображення буде дійсним, зменшеним і перевернутим.

Якщо предмет знаходиться на відстані меншій за фокусну відстань (f) лінзи, то зображення буде дійсним, збільшеним і прямим.

б) Для тонкої розсіювальної лінзи:

Якщо предмет знаходиться на будь-якій відстані, зображення буде уявним, збільшеним і перевернутим.

Тепер давайте використаємо ці правила для вирішення задачі.

Задано:

Відстань між свічкою і лінзою (d) = 25 см = 0.25 м.

Оптична сила лінзи (F) = 5 дптр.

Визначення фокусної відстані:

f = 1 / F = 1 / 5 = 0.2 м.

Аналіз положення предмета:

d > f,

тому свічка знаходиться далі за фокусною відстанню.

Визначення типу зображення:

Відповідно до правил для збиральної лінзи, коли предмет знаходиться далі за фокусною відстанню, зображення буде дійсним, зменшеним і перевернутим.

Отже, відповідь на питання є варіант Б) дійсне, зменшене, перевернуте.

Задача розв'язана за допомогою відомих правил оптики та характеристик системи, що включає свічку та збиральну лінзу. Важливо зазначити, що вивчення більш складних оптичних систем може потребувати додаткових розрахунків та формул, але це конкретне завдання можна вирішити виходячи з основних принципів оптики та властивостей лінз.