Предмет знаходиться на відстані 10 см від збиральної лінзи, фокусна відстань якої 15 см. Визначте

відстань від зображення до лінзи та виберіть характеристику зображення: А) 30 см обернене дійсне збільшене Б) 15 см обернене дійсне зменшене В) 30 см пряме дійсне збільшене Г) 15 см пряме уявне зменшене Д) 30 см пряме уявне збільшене

Ответы на вопрос

Отвечает Алфёрова Алёна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 10 см

F = 15 см

_________

f - ?

По формуле тонкой линзы:

1/F = 1 / d + 1/f

отсюда:

1 / f = 1/F - 1/d

f = d·F / (d - F)

f = 10·15 / (10 - 15) = - 30 см

Знак "-" говорит о том, что что изображение мнимое.

Правильный ответ: Д)