Ціна поділки ртутного термометра становить 0,25 °С, а відстань між найближчими рисками на шкалі 0.5

мм. На скільки зміниться довжина стовпчика​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Відповідь

ΔL=αL0​ΔT

де ΔL — зміна довжини стовпчика, α — коефіцієнт лінійного розширення ртуті, L0​ — початкова довжина стовпчика, ΔT — зміна температури.

З умови задачі ми знаємо, що ΔT=0.25 °C, а відстань між найближчими рисками на шкалі L0​=0.5 мм. За даними 4, коефіцієнт лінійного розширення ртуті при кімнатній температурі α=1.81×10−4 K$^{-1}$. Переведемо градуси Цельсія в кельвіни, використовуючи формулу:

TK​=TC​+273.15

Отже, ΔT=0.25+273.15=273.4 K.

Подставимо всі значення в формулу і отримаємо:

ΔL=1.81×10−4×0.5×10−3×273.4

ΔL=2.47×10−8

Пояснення: