Даю 40 балів Три резистори опором 2, 8 та 5 Ом з'єднані послідовно. Напруга на третьому резисторі

складає 10 В. Знайти силу струму в ділянці кола, напругу на першому та другому резисторах та загальну напругу на ділянці. Накреслити схему.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дегальцева Карина.

Відповідь:Для розв'язання цієї задачі використаємо закон Ома, який говорить, що сила струму (I) в електричному колі дорівнює відношенню напруги (U) до опору (R):

I = U / R

Спочатку знайдемо загальний опір (R_total) кола, який об'єднує всі три резистори, які з'єднані послідовно:

R_total = R1 + R2 + R3

R_total = 2 Ом + 8 Ом + 5 Ом

R_total = 15 Ом

Тепер, коли ми знаємо загальний опір кола, можемо знайти силу струму в колі. Ми знаємо напругу на третьому резисторі (U3 = 10 В) і використовуємо закон Ома:

I = U_total / R_total

I = 10 В / 15 Ом

I = 2/3 Або 0.67 A

Тепер знаємо силу струму в колі (I), і ми можемо знайти напругу на кожному резисторі, використовуючи той самий закон Ома.

Для першого резистора (R1 = 2 Ом):

U1 = I * R1

U1 = (2/3 А) * 2 Ом

U1 = 4/3 В або приблизно 1.33 В

Для другого резистора (R2 = 8 Ом):

U2 = I * R2

U2 = (2/3 А) * 8 Ом

U2 = 16/3 В або приблизно 5.33 В

Загальна напруга на ділянці кола рівна сумі напруг на всіх трьох резисторах:

U_total = U1 + U2 + U3

U_total = 1.33 В + 5.33 В + 10 В

U_total = 16.66 В

Отже, ми знайшли силу струму в ділянці кола (2/3 Або 0.67 A), напругу на першому резисторі (приблизно 1.33 В), напругу на другому резисторі (приблизно 5.33 В) та загальну напругу на ділянці (16.66 В). Тепер можемо побудувати схему кола, де резистори з'єднані послідовно, і напруга подається на третій резистор:

[ + ] ----(R1 = 2 Ом)----[ ] ----(R2 = 8 Ом)----[ ] ----(R3 = 5 Ом)----[ - ]

                         |                          |

                         |                          |

                        U1                         U2

Пояснення: