швідкість потягу зменшується від 54 км/г до 32.4 км /г на шляху 720 м знайдіть модуль прискорення,

час гальмування, швидкість у момент коли він проїхав 625 м, швидкість потяга через 30 с після початку гальмування. З поясненням

Ответы на вопрос

Отвечает Самбетов Мансур.

v₀ = 54 км/ч = 15 м/с

v = 32,4 км/ч = 9 м/с

S = 720 м

t = 30 с

a, Δt, v(625), v(t) - ?

v² - v₀² = 2 * a * S => a = (v² - v₀²) / (2 * S) = (9² - 25²) / (2 * 720) = - 144 / 1440 = - 0,1 м/с² - ускорение

v = v₀ + a * Δt => Δt = (v - v₀) / a = (9 - 15) / (- 0,1) = 60 с - время торможения

v(30) = v₀ + a * t = 15 + (- 0,1) * 30 = 12 м/с - скорость через 30 с после начала торможения

v² - v₀² = 2 * a * S => v² = v₀² +  2 * a * S = 15² + 2 * (- 0,1) * 625 = 100 м²/с²

v = √(100 м²/с²) = 10 м/с - скорость поезда после прохождения 625 м