Літак відривається від землі на швидкості руху 216 км/год .З яким прискоренням він саж рухатися по

злітній смузі ,довжина якої 1,2 км? Помогите пожалуйста!!!!!срочно

Ответы на вопрос

Отвечает Тарасенко Богдан.

Ответ:

хз чи ще комусь то треба, але все ось:

Дано: v=216км/год

S=1,2км

v0=0(початкова шв.)

Знайти:

а-?

Розв'язок:

Нам потрібно перевести швидкість(v) та шлях (S) в систему СІ.

З км/год в м/с переводимо ось так:

(покажу на прикладі задачі)

v=216 • 10³/3600 м/с= 0,06 •10³м/с (можна вставити так, або перемножити)= 60м/с

а шлях буде в нас просто 1,2•10³,бо щоб км перевести у м, потрібно домножити на 1000, а 1000 у степені це 10³.

Далі ми використовуємо цю формулу по знаходженню відстані чи шляху, як вам легше писати кароче:

S=v0t+a/2 •t²

Так як за умовою v0 =0, тому формула зробиться такою:

S=a/2•t²

Ще один нюанс в цій задачі, то це те, що нам не дано часу, тому ,знаючи похідну формулу по знаходженню швидкості за прискоренням і часу, ми можемо виразити з неї наше t:

v=at — t=v/a

Підставляємо у попередню формулу :

S= a/2•(v/a)²

S=a•(v/a)² / 2= a• v²/a² /2

Оці "/", означають дробову риску, і якщо дивитися на останню формулу, яка у нас вийшла, то можна побачити що у чисельнику в нас добуток прискорення і v²/a², та це все ми ділимо на 2.

Тобто у нас виходить:

S=v²/2a;. a=v²/2S= 3600/2•1.2•10³= 3600/2400=1.5м/с²

Відповідь: 1.5м/с²