Під дією сили 2 кН автомобіль рухається прямолінійно так, що його переміщення виражається рівнянням

s=t+0,1t^2. Визначити масу автомобиля.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Наталья.

Дано:

F = 2 кН = 2000 Н

s(t) = t + 0,1t^{2}

Знайти: m - ?

Розв'язання. Загальний вигляд рівняння переміщення при рівноприскореному русі: s(t) = v_{0}t + \dfrac{at^{2}}{2}. Тоді, маюче задане рівняння, можна знайти значення початкової швидкості v_{0} та прискорення a автомобіля. Отже, з рівняння s(t) = t + 0,1t^{2} маємо: v_{0} = 1 м/с та a = 0,2 м/с².

Другий закон Ньютона стверджує: прискорення a, що отримується тілом у результаті дії сили F, прямо пропорційно цій силі і обернено пропорційно масі m тіла: a = \dfrac{F}{m}

Отже, маємо: m = \dfrac{F}{a}

Знайдемо значення шуканої величини:

m = \dfrac{2000}{0,2} = 10000 кг = 10 т

Відповідь: 10 т ◀