Збиральну лінзу з фокусною відстанню 30 см тримають на відстані 45 см від яскраво освітленої

картини. На якій відстані від лінзи треба розмістити екран, щоб на ньому було зображення картини? Дайте характеристику зображення. Розв’яжіть задачу, використовуючи формулу тонкої лінзи. Відповідь укажіть в метрах.

Ответы на вопрос

Отвечает Савченко Никитка.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

F = 30 см

d = 45 см

_______

f - ?

Из формулы тонкой линзы:

1/F = 1/d + 1/f

находим:

f = d·F / (d-F)

f = 45·30 / (45 - 30) = 90 см   или  0,90 м

Увеличение:

Г = f / d = 90 / 45 = 2

Изображение:

1) Увеличенное

2) Действительное

3) Обратное (перевернутое)