Визначити енергію зв’язку ядра ізотопу 7 N 15 , якщо маса ядра mя = 15,000107 а. о. м


Ответы на вопрос

Отвечает Губкина Анна.

Ответ:

Объяснение: 7 N 15

Дано:

m(я)=15,000107 а.о.м.

m(р) =1,00728 а.о.м.

m(n) =1,00866 а.о.м.

Z -7( кількість протонів)

A- 15 (кількість нуклонів)

Eсв. -?

Розрахуємо  дефект маси:

Δm = (Zm(р)+Nm(n))-m(я),  де N- кількість нейтронів

N= A-Z = 15 - 7=8

Δm =( 7 * 1,00728 + 8* 1,00866) - 15,000107 = 15,12024 - 15,000107=0,120133 а.о.м

Знаходимо енергію зв*язку ядра: (1а.о.м.= 931,5 МєВ)

E= Δm * 931,5 МєВ = 0,120133 * 931,5 МєВ= 111,90389 МєВ