Куля масою 400 г, рухаючись горизонтальною поверхнею зі швидкістю 5 м/с, наздоганяє іншу кулю масою

200 г, що рухається зі швидкістю 2 м/с. Удар непружний, центральний. Визначте швидкість руху куль після удару. Визначте втрати кінетичної енергії внаслідок удару.​

Ответы на вопрос

Отвечает Савинков Денис.

Дано:

m1 = 0,4 кг

V1 = 5 м/с

m2 = 0,2 кг

V2 = 2 м/с

Знайти:

V1' — ?

∆E — ?

Розв'язання:

m1 × V1 + m2 × V2 = m1 × V1' + m2 × V1'

0,4 × 5 + 0,2 × 2 = 0,4 × V1' + 0,2 × V1'

2,4 = V1' × 0,6

V1' = 2,4 / 0,6 = 24 / 6 = 4 м/с

-----------------

∆Екін = Екін заг. 1 – Eкін. заг. 2 = 14,8 – 4,8 = 10 Дж

Eкін заг. 1 = m1 × V1² / 2 + m2 × V2² = 14,8 Дж

Екін заг. 2 = m1 × V1'² / 2 + m2 × V1'² / 2 = 4,8 Дж