6. До пружини підвісили стакан об'ємом 250 см³ заповнений водою. Маса стакану 50 г. На скільки

розтягується пружина жорсткістю 50 Н/м під дією ваги цьогостакану з водою. Густина води 1 г/см³ (g=10H/кг)Допоможіть будь ласка!​

Ответы на вопрос

Отвечает Данилов Тёма.

Відповідь:

6 см

Пояснення:

Оскільки склянка з водою перебуває в рівновазі, то сили, що діють на неї скомпенсовані. Вниз діє сила тяжіння Fтяж=(m1+m2)g, де m1- маса стакану, а m2- маса води в ньому. m2=V*ρ, де V- об'єм склянки, ρ- густина води. А вверх діє сила пружності, Fпр=kх, де k- жорсткість пружини, а х-її видовження. Прирівняємо ці сили kх=(m1+V*ρ)g, звідки х=(m1+V*ρ)g/k=(0.05 кг+0.25кг)*10 Н/кг/50 Н/м=0.06м=6 см