Потужність випромінювання АЧТ P=100 Вт.Знайти площу поверхні тіла,якщо максимум випромінювання

припадає на довжину хвилі 580нм

Ответы на вопрос

Отвечает Чистяков Антон.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

P = 100 Вт

λmax = 580 нм = 580·10⁻⁹ м

b = 2,9·10⁻³ м·К - постоянная Вина

σ = 5,7·10⁻⁸ Вт/(м²·К⁴) - постоянная Стефана-Больцмана

____________________

S - ?

Мощность:

P = Rэ·S

По закону Стефана-Больцмана:

Rэ = σ·T⁴

По закону смещения Вина:

λmax = b/T

Отсюда:

T = b / λmax

S = P / Rэ = P /  (σ·T⁴) = P·λmax⁴ / (σ·b⁴)

S = 100·(580·10⁻⁹)⁴ / ( 5,7·10⁻⁸·(2,9·10⁻³)⁴) ≈ 2,8·10⁻⁶ м²