ПОМОГИТЕ!!! На дифракційну ґратку, яка має 500 штрихів на 1 мм, спрямували вздовж нормалі до неї

фіолетове світло з довжиною хвилі 420 мм. Визначити кут відхилення променів що відповідає першому дифракційному максимуму.

Ответы на вопрос

Отвечает Панина Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

N=500

s = 1 мм = 1·10⁻³ м

λ = 420 нм = 420·10⁻⁹ м

m = 1

_________________

φ - ?

1)

Постоянная решетки:

d = s / N = 1·10⁻³ / 500 = 2·10⁻⁶ м

2)

Из формулы дифракционной решетки

d·sin φ = m·λ

sin φ = m·λ / d

sin φ = 1·420·10⁻⁹ / 2·10⁻⁶  = 0,21

φ = 12°