СРОЧНО! 50 БАЛЛОВ! Період піврозпаду Цезію-137 дорівнює 30 років. Чому рівна стала радіоактивного

розпаду даного радіонукліда? (1 рік = 31536000 с). Период полураспада цезия-137 составляет 30 лет. Чему равна стала радиоактивного распада данного радионуклида? (1 год = 31536000 с).

Ответы на вопрос

Отвечает Гасанов Артем.

Коротка відповідь: стала радіоактивного розпаду Цезію-137 рівна 7,32 · 10⁻¹⁰ c⁻¹

--------------

Дано:


_{55}^{137}Cs

T½ = 30 р.

λ - ?

Запишемо закон радіоактивного розпаду:

\dfrac{N(t)}{N_0} = e^{-\lambda t}  \;\;\;\;\;\;\;\;(1)

З означення періоду піврозпаду:

\dfrac{N(T_{1/2})}{N_0} = \dfrac{1}{2} \;\;\;\;\;\;\;\;(2)

Прирівнявши праву частину рівності 2 до правої частини рівності 1, маємо:

e^{-\lambda T_{1/2}}} = \dfrac{1}{2}\\ln{\:(e^{-\lambda T_{1/2}}})} = \ln{2^{-1}}\\-\lambda T_{1/2}} = - \ln{2}\\\lambda = \dfrac{\ln{2}}{T_{1/2}}}

Якщо ln 2 записати приближено, то маємо кінцеву формулу:

\lambda = \dfrac{0,693}{T_{1/2}}} \;\;\;\;\;\;\;\;\;(3)
Обраховуємо потрібну нам величину, використовуючи формулу 3:

\lambda = \dfrac{0,693}{30*31536000} = \dfrac{0,231}{315360000} = \dfrac{231}{31536 * 10^7} \approx 7,32 * 10^{-10}

Знайдемо розмірність сталої радіоактивного розпаду та перевіримо її правильність:

[λ] = 1/с


Ця розмірність співпадає з табличною, тому ми можемо говорити про правильність виведення формули.

Відповідь: 7,32 · 10⁻¹⁰ c⁻¹