Горизонтальная платформа масою 80 кг і радіусом 1 м обертається з кутовою швидкістю, що відповідає

20 об/хв. У центрі платформи стоїть людина і тримає в розставлених руках гирі. Скільки обертів за хвилину буде робити платформа, якщо людина, опустивши руки, зменшить момент інерції від 2,94 до 0,98 кгм2. Платформа круглий однорідний диск. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ткачёв Витя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m = 80 кг

R = 1 м

n₁ = 20 об/мин

J₁ = 2,94 кг·м²

J₂ = 0,98 кг·м²

____________

n₂ - ?

1)

Момент инерции платформы:

J = m·R²/2 = 80·1²/2 = 40 кг·м²

2)

По закону сохранения момента импульса:

(J + J₁)·n₁ = (J + J₂)·n₂

Отсюда:

n₂ = (J + J₁)·n₁ / (J + J₂)

n₂ = (40 + 2,94)·20 / (40 + 0,98) = 42,94·20 / 40,98 ≈ 21 об/мин