Кристал деякого матеріалу освітлюється монохроматичними рент-генівськими променями з довжиною хвилі

76 пм. Під яким кутом до поверхні кристалу спостерігається максимум другого порядку, якщо відстань між атомними площинами кристалу 0,2 нм?

Ответы на вопрос

Отвечает Хариева София.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

λ₀ = 76 пм = 76·10⁻¹² м

m = 2

d = 0,2 нм = 0,2·10⁻⁹ м

_________________

α - ?

Из формулы Вульфа-Брега:

2·d·sin Θ = m·λ₀

находим:

sin Θ = m·λ₀ / (2·d)

sin Θ = 2·76·10⁻¹² / ( 2·0,2·10⁻⁹) ≈ 0,38

Θ ≈ 22°