7. Вагонетка масою 1,5 т, що рухається зі швидкістю бм/с, наштовхується на упорний буфер. Якою є

жорсткість пружини буфера, якщо внаслідок удару її максимальне стиснення становило 0,15 м? Втратами механічної енергії знехтуйте.

Ответы на вопрос

Отвечает Олейник Женя.

Ответ:

По закону сохранения энергии кинетическая энергия движущейся вагонетки превратилась в потенциальную энергию сжатой пружины. .

mV²/2 = kx²/2

Отсюда к = (mV²/x²) = 1500*36/ 0,0225 = 2400000 H/м или 2,4 МН/м.