Два заряди по 40 нКл кожен, розділені слюдою завтовшки 1 см, взаємодіють із силою 21 мН. Визначити

діелектричну проникність слюди, округливши відповідь до цілого.

Ответы на вопрос

Отвечает Тимакова Виктория.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

q₁ = q₂ = q = 40 нКл = 40·10⁻⁹ Кл

r = 1 см = 0,01  м

F = 21 мН = 0,021  Н

_________________

ε - ?

Из закона Кулона:

F = k·q² / (ε·r²)

находим диэлектрическую проницаемость:

ε = k·q² / (F·r²)

ε = 9·10⁹·(40·10⁻⁹)² / (0,021·0,01²) ≈ 7