5. На скільки збільшиться внутрішня енергія 10 кг льоду, узятого за температури о °С, у результаті

перетворення його на пару, що має температуру 100 °С? V​

Ответы на вопрос

Отвечает Шубина Дарья.

Відповідь:

m = 10 кг.

q = 3,4 * 10⁵ Дж/кг.

C = 4200 Дж/кг * °С.

r = 2,6 * 10⁶ Дж/кг.

t1 = 0 °C.

t2 = 100 °C.

ΔU -?

Для того, щоб з льоду отримати пару при температурі t2 = 100 °C, необхідно спочатку лід при температурі плавлення перевести в рідкий стан, отриману воду нагріти від t1 до температури кипіння t2, при температурі кипіння перевести в пару.

Вся повідомлена кількість теплоти Q йде збільшення внутрішньої енергії: Q = ΔU.

ΔU = q * m + С * m * (t2 - t1) + r * m.

ΔU = 3,4 * 10⁵ Дж / кг * 10 кг + 4200 Дж / кг * ° С * 10 кг * (100 ° С - 0 ° С) + 2,6 * 10⁶ Дж / кг * 10 кг = 33600000 Дж.

Відповідь: внутрішня енергія пари буде на ΔU = 33600000 Дж більше, ніж льоду.

Пояснення: