(7 1/9 :6 7/12) :2 1/9+4,8:5 1/3 даю 15 балов​


Ответы на вопрос

Отвечает Жук Аня.

Ответ:

Для вирішення цього виразу, спочатку виконаємо ділення в дужках:

(7 1/9 : 6 7/12) : 2 1/9 + 4,8 : 5 1/3

Спочатку складемо дроби у змішані числа:

7 1/9 = 64/9

6 7/12 = 79/12

2 1/9 = 19/9

5 1/3 = 16/3

Тепер виконаємо ділення:

(64/9 : 79/12) : (19/9) + (4,8 : 16/3)

Для ділення дробів, ми змінюємо його на множення з оберненим дробом:

(64/9 * 12/79) : (19/9) + (4,8 * 3/16)

Обчислюємо множення:

768/711 : 19/9 + 14,4/16

Для виконання додавання та ділення, необхідно спільний знаменник:

Перетворимо знаменники першого дробу на 711:

768/711 : 19/9 + 14,4/16 * 44/44

Обчислюємо додавання та множення:

(768 * 9) / (711 * 19) + (14.4 * 44) / (16 * 44)

Редукуючи:

6912 / 12729 + 633.6 / 704

Обчислюємо додавання:

(6912 + 633.6) / 12729

Редукуючи:

7545.6 / 12729

Виконуємо ділення:

0.593

Таким чином, значення виразу дорівнює 0.593.