Два токарі повинні виготовити деяку кількість деталей. Після 3 год спі льної роботи першого токаря

перевели на іншу роботу, а другий токар закінчив виконувати завдання за 4 год. Далі виявилось, що завдання бу ло перевиконано на 12,5%. За який час зміг би виконати все завдання кожний токар, працюючи окремо, якщо відомо, що другому токареві на виконання завдання потрібно було б на 4 год менше, ніж першому?

Ответы на вопрос

Отвечает Иванов Ярослав.

Ответ:

Токарі можуть виконати роботу за 12 і 8 годин.

Пошаговое объяснение:

x - час роботи 1-го

х-4 - час роботи 2-го

1/х - продуктивність 1-го

1/(х-4) - продуктивність 2-го

Складемо рівняння:

3/х + 7/(х-4)=1,125

3(x-4) + 7(x-4) = 1,125x(x-4)

24x-96+56x=9x(x-4)

9x²-116+96=0

D=116²-4*9*96=13456-3456=1000

√D=100

x1=(116+100)/18=216/18=12 год.

x2=(116-100)/18=16/18=8/9 год. - не удовл. умовам задачі.

Тому 2-й токар:

12-4 = 8 годин