Знайти суму 5 перших членів арифметичної прогресії, X7 = 14, X10 = 20


Ответы на вопрос

Отвечает Османов Эдем.

Ответ:

Сума 5 перших членів аріфметичної прогресії дорівнює 30

Пошаговое объяснение:

Знайти суму 5 перших членів арифметичної прогресії, X7 = 14, X10 = 20

Будь-який член аріфметичної прогресії можна знайти за формулою:

\boxed {\bf a_n = a_1 + d(n - 1) }

Суму перших n членів аріфметичної прогресії знаходять за формулою:

\boxed {\bf S_n  =  \frac{2a_1 + d(n - 1)}{2} \cdot n}

Оскільки   x_7 = x_1 + 6d, то маємо: 14 = x_1 + 6d

Аналогічно:

x_{10} = x_1 + 9d; \:  \:  \:  \: 20= x_1 + 9d

Отримали систему рівнянь:

\begin{cases} x_1 + 6d =14  \\x_1 + 9d=20\end{cases}

\begin{cases} - x_1  -  6d = - 14  \\x_1   +   9d= 20\end{cases}

3d=6

d=2

Тоді:

 x_1 = 14 - 6\cdot  2 = 14 - 12 = \bf 2

Знайдемо суму перших п'яти членів аріфметичної прогресії:

S_5= \dfrac{2x_1 + d(5 - 1)}{2} \cdot 5 =  \dfrac{2\cdot 2 + 2\cdot 4}{2} \cdot 5 = \bf 30

Відповідь: 30

#SPJ1