Чому дорівнює радіус описаного навколо нього кола? 8. Точка А -точка дотику дотичноï КА до кола з

центром О. | ZAKO=45°, КА=7 см. М. Знайти ZОКА і діаметр кола

Ответы на вопрос

Отвечает Горст Диана.

Ответ:

Оскільки точка А є точкою дотику, то вона лежить на перпендикулярі, спущеному з центру кола О на відрізок КЗ (де Z - точка перетину КЗ та АО). Тому АО - медіана трикутника ОКЗ, що відповідає на основі, проведеній через вершину О, тому ми можемо сказати, що АО є бісектрисою кута з вершини О в трикутнику ОКЗ.

Таким чином, ми маємо ОА = ОК, оскільки ОК - радіус кола, описаного навколо трикутника ОКЗ (теорема про бісектрису).

З огляду на те, що ОКА - прямокутний трикутник, можемо записати:

$$\tan ZОКА = \frac{КЗ}{ОК} = \frac{7}{ОА} = \frac{7}{ОК},$$

де ОК - шуканий радіус кола.

З іншого боку, $\angle ZОКА = \frac{1}{2}\angle ZOК$, оскільки АО є бісектрисою кута. Оскільки тривіально $\angle ZOК = 90°$, маємо:

$$\tan{\frac{1}{2}\angle ZOК} = \frac{7}{ОК}.$$

Враховуючи, що $\angle ZOК = 90°$, отримуємо:

$$\tan45^\circ = \frac{7}{ОК}.$$

Розв'язуючи це рівняння, знаходимо радіус кола:

$$ОК = \frac{7}{\tan45^\circ} = 7 \space \text{см}.$$

Діаметр кола дорівнює $2ОК = 14$ см (двічі радіус).

поставь лучший ответ пж