Розв'яжи задачу. Одна сторона трикутника у 2 рази більша за другу сторону і на 2,36 см менша за

третю сторону. Знайди сторони трикутника, якщо периметр трикутника дорівнює 51,01 см. У відповідь запиши довжини сторін у порядку зростання. Відповідь: 1 сторона — см 2 сторона — см 3 сторона — см

Ответы на вопрос

Отвечает Осипов Слава.

Відповідь:Позначимо сторони трикутника наступним чином:

1 сторона: x см

2 сторона: y см

3 сторона: z см

За умовою задачі ми маємо систему рівнянь:

1. x = 2y (одна сторона у 2 рази більша за другу).

2. x = z - 2.36 (одна сторона на 2.36 см менша за третю).

3. x + y + z = 51.01 (периметр трикутника).

Ми можемо використовувати цю систему рівнянь для знаходження значень x, y і z. Давайте попробуємо це зробити.

Запишемо рівняння 1 в іншій формі:

x = 2y (1).

Тепер підставимо це значення x в рівняння 2:

2y = z - 2.36 (2).

Також підставимо значення x і y в рівняння 3:

2y + y + z = 51.01 (3).

Тепер ми маємо систему двох рівнянь (2 і 3) з двома невідомими (y і z). Розв'яжемо її:

З рівняння (1) ми знаємо, що x = 2y.

Підставимо це в рівняння (2):

2y = z - 2.36.

Тепер підставимо знову x = 2y в рівняння (3):

2y + y + z = 51.01.

З рівняння (2) виразимо z:

z = 2y + 2.36.

Тепер підставимо цей вираз для z в рівняння (3):

2y + y + (2y + 2.36) = 51.01.

Після обчислень отримаємо:

5y + 2.36 = 51.01.

Віднявши 2.36 від обох боків рівняння, ми маємо:

5y = 51.01 - 2.36,

5y = 48.65.

Тепер поділимо обидва боки на 5:

y = 48.65 / 5,

y = 9.73.

Тепер, знаючи значення y, ми можемо знайти x за рівнянням (1):

x = 2y,

x = 2 * 9.73,

x = 19.46.

Тепер ми знаємо значення x і y. Тепер знайдемо z, використовуючи рівняння (2):

2y = z - 2.36,

2 * 9.73 = z - 2.36,

19.46 = z - 2.36.

Додамо 2.36 до обох боків рівняння:

z = 19.46 + 2.36,

z = 21.82.

Отже, ми знайшли значення сторін трикутника:

1 сторона (x) = 19.46 см.

2 сторона (y) = 9.73 см.

3 сторона (z) = 21.82 см.

Запишемо їх у порядку зростання:

2 сторона — 9.73 см

1 сторона — 19.46 см

3 сторона — 21.82 см

Покрокове пояснення:

Отвечает Аршакян Левон.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1ст.=2x см

2ст.=x см

3ст.=2x-2.36 см

P=51.01 см

тогда

2x+x+2x-2.36=51.01

5x=51.01+2.36

5x=53.37

x=53.37÷5

x= 10.674 см -2я сторона

2x= 10.674×2

2x=21.348 см -1я сторона

2x-2.36= 21.348-2.36

2x-2.36= 18.988 см - 3я сторона

тогда

10.674 см

18.988 см

21.348 см