туристи пливли на байдарці дві цілих чотири десятих години за течією річки та одну цілу 80 години

проти течії шлях який байдарка пропливла за течією був на 14 цілих 110 км довший ніж шлях пройдений проти течії знайдіть швидкість байдарки в стоячій воді якщо швидкість течії дорівнює дві цілих 50 км год будь ласка з поясненням​

Ответы на вопрос

Отвечает Архипова Елизавета.
Нехай швидкість байдарки в стоячій воді дорівнює $x$ км/год. Тоді, якщо байдарка рухається за течією річки, її швидкість буде $x+2.5$ км/год (бо швидкість течії дорівнює 2.5 км/год), а якщо проти течії - $x-2.5$ км/год.

Нехай $d$ - довжина шляху, який байдарка пропливла за течією, тоді за формулою $швидкість=шлях/час$ маємо:

d
24
10
=
x
+
2.5
10
24


d

=x+2.5

або

10
d
24
=
x
+
2.5
24
10d

=x+2.5

Аналогічно, якщо $d'$ - довжина шляху, який байдарка пройшла проти течії, то:

d

180
60
=
x

2.5
60
180


d



=x−2.5

або

60
d

180
=
x

2.5
180
60d



=x−2.5

За умовою задачі, $d = d' - 14.110$ (довжина шляху, який байдарка пропливла за течією, на 14 цілих 110 км менший, ніж шлях, пройдений проти течії).

Розв'язуємо систему з трьох рівнянь:

{
10
d
24
=
x
+
2.5
60
d

180
=
x

2.5
d
=
d


14.110






24
10d

=x+2.5
180
60d



=x−2.5
d=d

−14.110


Перепишемо третє рівняння у вигляді $d' = d + 14.110$ і підставимо це значення в друге рівняння:

60
(
d
+
14.110
)
180
=
x

2.5
180
60(d+14.110)

=x−2.5

Спростимо:

d
+
14.110
3
=
x

2.5
3
d+14.110

=x−2.5

d
3
+
4.703
=
x

2.5
3
d

+4.703=x−2.5

x
=
d
3
+
7.203
x=
3
d

+7.203

Підставляємо це значення $x$ в перше рівняння і отримуємо:

10
d
24
=
d
3
+
9.703
24
10d

=
3
d

+9.703

5
12
d
=
29.109
10