Туристи пливли на байдарці 2.4год за течією річки та 1,8 год проти течії.Шлях, який байдарка

пропливала за течією,був на 14,1 км довшим,ніж шлях, пройдений проти течії.Знайдіть швидкість байдарки в стоячій воді,якщо швидкість течії дорівнює 2.5 км/год ​​

Ответы на вопрос

Отвечает Медведева Юлия.

Ответ:

6(км/г) – швидкість байдарки у стоячий воді

Пошаговое объяснение:

Нехай швидкість байдарки у стоячий воді=х(км/г), тоді швидкість за течією річки=х+2,5(км/г), а

проти течії =х–2,5(км/г).

Якщо байдарка пропливла за течією 2,4 години, то вона подолала 2,4(х+2,5) км за течією, а проти течії 1,8(х–2,5)км. Якщо відома різниця у відстані, складемо рівняння:

2,4(х+2,5)-1,8(х-2,5)=14,1

2,4х+6-1,8х+4,5=14,1

0,6х+10,5=14,1

0,6х=14,1-10,5

0,6х=3,6

х=6