Знайдіть усі значення а при якому рівняння √(2а - х) + 2 = х має тільки один дійсний корінь


Ответы на вопрос

Отвечает Бузоверя Лиза.

Для того, щоб рівняння мало тільки один дійсний корінь, дискримінант (вираз під коренем) повинен бути рівний нулю.

Спочатку виразимо дискримінант і прирівняємо його до нуля:

2а - х = 0

Тепер розв'яжемо це рівняння відносно "а":

2а = х

а = х / 2

Отже, для того, щоб рівняння √(2а - х) + 2 = х мало тільки один дійсний корінь, значення "а" повинно бути a = х / 2.

Отвечает Ковалёв Владислав.

Відповідь:

Значення a = -25/8.

Покрокове пояснення:

1. Відокремлюємо корінь: √(2a - x) = x - 2

2. Підносимо обидві сторони до квадрата: 2a - x = (x - 2)^2

3. Розкриваємо квадрат: 2a - x = x^2 - 4x + 4

4. Переносимо всі члени на одну сторону: x^2 - 3x - 2a - 4 = 0

5. Знаходимо дискримінант D = 9 + 8a + 16

6. Щоб мати тільки один корінь, D має дорівнювати нулю: 9 + 8a + 16 = 0

7. Розв'язуємо рівняння для a: 8a = -25

8. Остаточна відповідь: a = -25/8.