. Основою піраміди є прямокутний трикутник, катети якого дорівнюють 18 см і 24 см. Обчисліть

об'єм піраміди, якщо всі її бічні ребра рівні і дорівнюють 17 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Волкова Яна.

Ответ:

Дорівнюють 18 см і 24 см, тобто ми маємо прямокутний трикутник зі сторонами 18, 24 і х (бічне ребро піраміди).

Застосуємо теорему Піфагора:

18^2 + 24^2 = х^2

324 + 576 = х^2

900 = х^2

х = √900

х = 30

Отже, бічне ребро піраміди дорівнює 30 см.

Так як всі бічні ребра піраміди рівні, то висота піраміди також дорівнює 30 см.

Об'єм піраміди можна обчислити за формулою:

V = (1/3) * S * h,

де S - площа основи піраміди, а h - висота піраміди.

Оскільки основою піраміди є прямокутний трикутник, то площа основи може бути обчислена за формулою:

S = (1/2) * a * b,

де a і b - катети прямокутного трикутника.

S = (1/2) * 18 * 24

S = 216 см^2

Тепер можемо обчислити об'єм піраміди:

V = (1/3) * 216 * 30

V = 2160 см^3

Отже, об'єм піраміди дорівнює 2160 см^3.

Пошаговое объяснение: