Одна зі сторін трикутника на 10 см менша від другої і в 3 рази менша від третьої. Знайти сторони

тиикутника , якщо периметр трикутника становить 90 см

Ответы на вопрос

Отвечает Новиков Иван.

Пусть а = х см - одна сторона треугольника, тогда

b = (х + 10) см - другая сторона

с = 3х см - третья сторона

Р = а + b + c = 90 см - периметр треугольника

Уравнение:

х + х + 10 + 3х = 90

5х = 90 - 10

5х = 80

х = 80 : 5

х = 16 см - сторона а

16 + 10 = 26 см - сторона b

16 · 3 = 48 см - сторона с

Ответ: 16 см, 26 см и 48 см.

Отвечает Фетисова Тоня.

Ответ: 16 см, 26 см, 48 см.

Пошаговое объяснение:

1. Нехай х — коефіцієнт пропорційності, що означає першу сторону трикутника. Тоді (х+10) — друга сторона, а 3х — третя. За умовою задачі периметр трикутника становить 90 см, отже складемо і розв'яжемо рівняння.

2 Рівняння має вигляд:

х+(х+10)+3х=90;

х+х+10+3х=90;

5х+10=90;

5х=90-10;

5х+80;

х=80:5;

х=16.

3. Підставимо значення х і знайдемо сторони трикутника:

Перша сторона=х=16 см.

Друга сторона=х+10=16+10=26 см.

Третя сторона=3х=3•16=48 см.

4. Перевірка:

16+26+48=90 см.