Середнє арифметичне трьох чисел — 12. Знайди ці числа, якщо перше число в 2,5 разів більше

третього, а друге в 0,5 рази(-ів) більше третього.

Ответы на вопрос

Отвечает Вальтер Даша.

Ответ:

Нехай третє число - х, тоді перше - 2,5х, а друге - 0,5х. Середнє арифметичне 12.

Маємо рівняння

 \frac{2.5x + 0.5x + x}{3}  = 12 \\ 2.5x + 0.5x + x = 12 \times 3 \\ 2.5x + 0.5x + x = 36 \\ 4x = 36 \\ x = 36 \div 4 \\ x = 9

Отже, третє число 9, перше - 2,5×9=22,5, а друге - 0,5×9=4,5.

(перевіримо: 22,5+4,5+9=36; 36÷3=12)

Відповідь: 22,5; 4,5; 9.

Зроби мою відповідь найкращою будь ласка