Човен пройшов за течією певну відстань за 5 год а на зворотньому шляху він пройшов цю ж відстань за

8 год . За який час пройде цю відстань пліт ? Помогите пожалуйста очень надо

Ответы на вопрос

Отвечает Галас Діма.

Швидкість плота - це швидкість течії, яку приймаємо за - х, а відстань - за одиницю (1). ⇒

Швидкість човна за течією - 1/5, а проти течії - 1/8. ⇒

(1/5)-х=(1/8)+х

2х=(1/5)-(1/8)

2х=(8*1-5*1)/40

2x=3/40 |÷2

x=3/80 ⇒

1/x=1:(3/80)=80/3=26 ²/₃=

1/x=26 год. 40 хв.

Відповідь: цю відстань пліт пройде за 26 годин 40 хвилин.