АЛГЕБРА СРОЧНО РЕШИТЕ ИЗ ОБЪЯСНЕНИЯМИ ДАЮ 35 БАЛОВ ПРИДУМАЙТЕ УРАВНЕНИЕ (РІВНЯННЯ) Велосипедист

проїхав 18 км з певною швидкістю, а решту 6 км зі швидкустю га 6 км/год меншою, ніж початкова. Знайдіть швидкість велосипедиста на другій ділянці шляху, якщо на весь шлях витратив 1,5 год

Ответы на вопрос

Отвечает Максимова Влада.

Відповідь:

12 км/год

Пояснення:

Нехай швидкість на першій ділянці х км/год, тоді на другій х-6 км/год.

18/х + 6/(х-6) = 1,5

18х-108+6х-1,5х²+9=0

х²-22х+72=0

За теоремою Вієта х=4 (не підходить за умовою)  х=18.

Швидкість на другій ділянці 18-6=12 км/год.