2. Розв'яжи задачу на рух. за Перший турист долає відстань між містами за 4 год, а другий 6 год.

Якось вони одночасно вийшли із цих міст назустріч одне одному Чи вистачить туристам 2,5 год, щоб зустрітися? -

Ответы на вопрос

Отвечает Быков Виктор.

Відповідь: так, вистачить

Покрокове пояснення:


Отвечает Поморов Захар.

Розв*язання

v_{1}(км/год) - швидкість першого туриста

v_{2}(км/год) - швидкість другого туриста

t_{1}(год) - час, за який перший турист долає відстань між містами

t_{2}(год) - час, за який другий турист долає відстань між містами

l_{}(км) - відстань між містами

1)l_{}=l_{}

v_{1}*t_{1}=v_{2}*t_{2}v_{1}=6*v_{2}/4=1,5*v_{2}

2)l_{}=v_{2}*t_{2}=6*v_{2}

3)Щоб знайти час, за який туристи зустрінуться, треба весь шлях поділити на їх відносну швидкість. Оскільки вони рухаються назустріч, то відносною швидкістю буде сума швидкостей туристів. Маємо:

\frac{l}{v_{1} +v_{2} }=\frac{6v_{2} }{1,5v_{2}+v_{2} }=\frac{6v_{2} }{2,5v_{2} }=2,4(год)

Відповідь: вистачить.