На затискачах кола з послідовним з’єднанням котушки індуктивності активного опору і конденсатора

діє напруга U=220 В частотою f=50 Гц активний опір R=50 Ом, Xl=60 Ом Xc=20 Ом знайти повний опір кола силу струму і спади напруги на всіх ділянках кола

Ответы на вопрос

Отвечает Кальник Роман.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі спочатку необхідно знайти реактивний опір кола (Z). Реактивний опір - це імпеданс, який представляє опір кола при взаємодії зі змінною напругою і залежить від індуктивності та ємності кола.

Знайдемо реактивний опір (Z) за формулою:

Z = sqrt(R^2 + (Xl - Xc)^2), де R - активний опір, Xl - індуктивний реактивний опір, Xc - ємнісний реактивний опір.

Заміняємо дані і отримуємо:

Z = sqrt(50^2 + (60 - 20)^2) Ом = sqrt(2500) Ом = 50√2 Ом ≈ 70.71 Ом

Тепер можна знайти повний опір кола (Rп):

Rп = sqrt(R^2 + Z^2)

Замінюємо дані і отримуємо:

Rп = sqrt(50^2 + (50√2)^2) Ом ≈ 99.44 Ом

Щоб знайти силу струму (I), можна використати закон Ома:

I = U / Rп

Замінюємо дані і отримуємо:

I = 220 В / 99.44 Ом ≈ 2.21 А

Щоб знайти спади напруги на всіх ділянках кола, можна використати формули для напруги на індуктивності та ємності:

UL = Xl × I = 60 Ом × 2.21 А ≈ 132.6 В

UC = Xc × I = 20 Ом × 2.21 А ≈ 44.2 В

R = I × R = 2.21 А × 50 Ом ≈ 110.5 В

Таким чином, спади напруги на індуктивності, ємності та активному опорі становлять відповідно 132.6 В, 44.2 В та 110.5 В.

Пошаговое объяснение: