Середнє арифметичне трьох чисел рівне 6, п'ятих інших чисел ,20 і двох відмінних від попередніх

чисел 10.Знайдіть середнє арифметичне цих десятих чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Дунец Лиза.

Ответ:

0,8

Пошаговое объяснение:

Позначимо три дані числа як a, b, та c. Тоді за умовою маємо:

(a + b + c)/3 = 6

П'ять інших чисел можна позначити як d1, d2, d3, d4 та d5. Тоді ми маємо:

(d1 + d2 + d3 + d4 + d5)/5 = 20

Дві числа, що відрізняються від a, b та c на 10, можна позначити як x та y. Тоді ми маємо:

(x + y)/2 = 10

Щоб знайти середнє арифметичне з десяти чисел, нам потрібно знайти їхню суму та поділити на 10. Таким чином, маємо:

(a + b + c + d1 + d2 + d3 + d4 + d5 + x + y)/10

Або, еквівалентно:

((a + b + c)/3 + (d1 + d2 + d3 + d4 + d5)/5 + (x + y)/2)/3

Підставляємо значення з умови і розв'язуємо вираз:

((a + b + c)/3 + (d1 + d2 + d3 + d4 + d5)/5 + (x + y)/2)/3 = ((6 + 20 + 10)/3)/3 = 36/45 = 8/10 = 0.8

Отже, середнє арифметичне цих десяти чисел дорівнює 0.8.