Середнє арифметичне чотирьох чисел дорівнює одна 1,5 десятих а середнє арифметичне чотирьох інших

чисел дорівнює 5 знайдіть середнє арифметичне цих семи чисел

Ответы на вопрос

Отвечает Крафт Семён.

Відповідь:

Позначимо чотири числа, з яких знаходиться середнє арифметичне 1,5 десятих, як a, b, c і d, а чотири інші числа, з яких знаходиться середнє арифметичне 5, як e, f, g і h.

Ми знаємо, що середнє арифметичне a, b, c і d дорівнює 1,5 десятих, тобто:

(a + b + c + d) / 4 = 1,5/10

Можна переписати це рівняння, щоб знайти суму a, b, c і d:

a + b + c + d = 6/10

Ми також знаємо, що середнє арифметичне e, f, g і h дорівнює 5, тобто:

(e + f + g + h) / 4 = 5

Можна переписати це рівняння, щоб знайти суму e, f, g і h:

e + f + g + h = 20

Тепер можемо знайти середнє арифметичне всіх семи чисел (a, b, c, d, e, f і g) шляхом знаходження середнього арифметичного їх суми:

(a + b + c + d + e + f + g + h) / 7 = (6/10 + 20) / 7 = 146/70

Таким чином, середнє арифметичне цих семи чисел дорівнює 146/70 або близько 2,086.

Покрокове пояснення: