Із заглибленням у надра землі температура порід підвищується в середньому на 3°С кожні 100 метрів.

Прилад на першому рівні ствола шахти показує температуру породи 12°С. За якою формулою можна визначити температуру t (y°C) природи на глибині що на h метрів нижче від першого рівня​

Ответы на вопрос

Отвечает Качков Алмат.

Відповідь:

t = 12 +  \dfrac{3h}{100}

Пояснення:

Із заглибленням у надра землі температура порід підвищується в середньому на 3°С кожні 100 метрів. Прилад на першому рівні ствола шахти показує температуру породи 12°С. За якою формулою можна визначити температуру t (y°C) породи на глибині, що на h метрів нижче від першого рівня?

Розв'язання:

Оскільки температура змінюється кожні 100 м (висота одного рівня), то з'ясуємо скільки рівнів матиме ствол шахти глибиною h метрів, для цього глибину ділємо на 100 ( \dfrac{h}{100} ).

З кожним рівнем заглиблення температура змінюється на 3°С, тому результат ділення множимо на 3 ( \dfrac{3h}{100} ).

Так як початкове значення на першому рівні 12°С і потім воно збільшується, то до 12 додаємо попередній результат.

Отже, маємо формулу за якою можна визначити температуру t (y°C) породи на глибині, що на h метрів нижче від першого рівня:

t = 12 +  \dfrac{3h}{100}

#SPJ1