Чотири пароплави відходять від пристані в одному напрямку: перший - через кожні 5 днів, другий -

через кожні 8 днів, третій - через кожні 12 днів, четвертий - через кожні 15 днів. Через скільки часу вперше зустрінеться на цій пристані перший пароплав з другим? Третій з четвертим? Другий з третім? Всі чотири разом?

Ответы на вопрос

Отвечает Осокин Роман.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

1=й - через кожні 5 днів

2-й - через кожні 8 днів

3-й - через кожні 12 днів

4-й - через кожні 15 днів

1) Щоб знайти через скільки зустрінуться перший пароплав із другим визначимо НОК ( 5;8)

НОК (5;8)= 5*2*2*2=40

вони зустрінуться через 40 днів

2) Щоб визначити через скільки зустрінуться третій та четвертий пароплав , визначимо НОК (12;15)

НОК (12;15)= 2*2*3*5=60

вони зустрінуться через 60 днів

3) щоб визначити черрез скільки зустрінуться другий з третів пароплавом, знайдено НОК ( 8:12)

НОК (8;12)=2*2*2*3=24

вони зустрінуться через 24 дня

4) Всі чотири разом.

Знайдемо НОК ( 5;8;12;15)

НОК ( 5;8;12;15)=3*5*2*2*2 = 120

Всі четверо зустрінуться через 120 днів