Вычислите. 1/3+1/4+1/5 1/5+1/6+1/7 2/3+3/5+1/2 5/6+4/7+4/5 Даю 30 балов!


Ответы на вопрос

Отвечает Товаревич Ваня.

Ответ:

Для первого выражения:

1/3 + 1/4 + 1/5 =

Спочатку знайдемо спільний знаменник:

5 * 4 * 3 = 60

Тепер зводимо дроби до спільного знаменника:

20/60 + 15/60 + 12/60 =

Підсумок:

(20 + 15 + 12) / 60 = 47/60

Тому, 1/3 + 1/4 + 1/5 = 47/60.

Для другого виразу:

1/5 + 1/6 + 1/7 =

Знайдемо спільний знаменник:

5 * 6 * 7 = 210

Зводимо дроби до спільного знаменника:

42/210 + 35/210 + 30/210 =

Підсумок:

(42 + 35 + 30) / 210 = 107/210

Отже, 1/5 + 1/6 + 1/7 = 107/210.

Для третього виразу:

2/3 + 3/5 + 1/2 =

Знайдемо спільний знаменник:

3 * 5 * 2 = 30

Зводимо дроби до спільного знаменника:

20/30 + 18/30 + 15/30 =

Підсумок:

(20 + 18 + 15) / 30 = 53/30

Отже, 2/3 + 3/5 + 1/2 = 53/30.

Для четвертого виразу:

5/6 + 4/7 + 4/5 =

Знайдемо спільний знаменник:

6 * 7 * 5 = 210

Зводимо дроби до спільного знаменника:

175/210 + 120/210 + 168/210 =

Підсумок:

(175 + 120 + 168) / 210 = 463/210

Отже, 5/6 + 4/7 + 4/5 = 463/210.

Пошаговое объяснение: