Позичальник має віддати кредит протягом 24 місяців. Перший місяць він віддає 540 грн, а кожен

наступний мiсяць на 10 грн менше від попереднього. Скільки всього гривень повинен сплатити позичальник за 24 місяці?​

Ответы на вопрос

Отвечает Житомирская Ася.
Для вирішення цього завдання, ми можемо скористатися формулою суми арифметичної прогресії:


S = (n/2) * (a + l), де S - сума прогресії, n - кількість членів прогресії, a - перший член прогресії, l - останній член прогресії.

У нашому випадку, відповідні значення будуть: n = 24, a = 540 грн, l = 540 грн - 10 грн * (n - 1).

Замінюючи, отримаємо:

S = (24/2) * (540 + 540 - 10 * (24 - 1))

Зрадіємо, що при виконанні обчислень отримаємо:

S = 12 * (1080 - 230)

S = 12 * 850

S = 10200

Отже, позичальник повинен сплатити загалом 10 200 грн за 24 місяці.