До зниження цін товар коштував 360 грн. Обчисли ціну товару після двох послідовних знижень, якщо

перше зниження було на 15%, а друге на 10%. На скільки відсотків знизилася початкова ціна товару?

Ответы на вопрос

Отвечает Максимов Ваня.

360 грн — 100%

х = 15%

х = 15 · 360 / 100 = 54 грн — на скільки знизилась ціна товару.

360 - 54 = 306 грн — ціна товару після першого зниження вартості.

306 грн — 100%

х — 10%

х = 10 · 306 / 100 = 30,6 грн — на скільки знизиться ціна товару під час другого зниження.

306 - 30,6 = 275,4 грн — ціна товару після другого зниження вартості.

360 грн — 100%

275,4 грн — х

х = 275,4 · 100 / 360 = 76,5%

100 - 76,5 = 23,5 % — на скільки відсотків зменшилася початкова ціна.

Відповідь: ціна товару після першого зниження 306 грн, після другого зниження 275,4 грн (або 275 грн 40 коп), загальне зниження ціни товару становить 23,5%.