Четвертий член арифметичної прогресії дорівнює 18. Чому дорівнює сума перших семи членів прогресії?


Ответы на вопрос

Отвечает Карагаева Рамина.

Ответ:

126.

Пошаговое объяснение:

Перший член прогресії - а, тоді другий - а + d,

третій - а + 2d, четвертий - а + 3d.

а + 3d = 18.

Сума перших семи членів прогресії дорівнює:

S = а + (а + d) + (а + 2d) + (а + 3d) + (а + 4d) + (а + 5d) + (а + 6d) =

S = 7а + 21d = 7 * (а + 3d),

а + 3d = 18. Тоді:

S = 7 * (а + 3d) = 7 * 18 = 126.