2. На другій поличці книгу 3 рази більше, ніж на першій. Якщо з другої полички перенести на першу

30 книжок, то на другій їх стане у 2 рази більше, ніж на першій. Скільки книжок було на кожній поличці ​

Ответы на вопрос

Отвечает Макимова Айша.

Ответ:

30 на першій та 90 на другій.

Пошаговое объяснение:

Нехай на першій поличці х книжок. Тоді на другій 3*х книжок.

По умові пишемо рівняння:

3х-30=2х

З іксами на одну сторону:

3х-2х=30

Розв'язуємо:

х=30

Тож, на першій полиці (х) 30 книжок.

Тоді на другій:

3х=3*30=90 - книжок