Срочно помогите решить задачу. Даю 50 балов. На першій полиці було у 7 разів більше книжок, ніж на

другій. Коли з першої полиці зібрали 20книг, а на другу поклали 16, то на обох полицях стало порівно книжок. Скільки книжок було на кожній полиці спочатку?

Ответы на вопрос

Отвечает Рябикина Виктория.

                               Было                 Стало

1-я полка                  7х                    7х - 20

2-я полка                  х                      х + 16

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Уравнение: 7х - 20 = х + 16

                     7х - х = 16 + 20

                     6х = 36

                     х = 36 : 6

                     х = 6 (кн.) - было на второй полке

7х = 7 · 6 = 42 (кн.) - было на первой полке

Відповідь: 42 книги було на першій полиці і 6 книг було на другій полиці.