НСД и НСК 108 и 189 , 100 и 175


Ответы на вопрос

Отвечает Рассиина Юля.

Пошаговое объяснение:

НСД(108,189) = 3×3×3= 27

108|2

54|2

27|3

9|3

3|3

1

189|3

63|3

21|3

7|7

1

НСК(100,175) = 2×2×5×5×7 = 700

100|2

50|2

25|5

5|5

1

175|5

35|5

7|7

1

Отвечает Агафонова Амина.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

Розкладемо на прості множники 108  і 189

108 = 2*2*3*3*3

189 = 3*3*3*7

Виберемо однакові прості множники в обох числах.

3, 3, 3

Знаходимо твір однакових простих множників

НСД (108; 189) = 3*3*3 = 27

Виберемо в розкладанні меншого числа множники, які не ввійшли в розкладання

2, 2

Додамо ці множники в розкладання більшого числа

3, 3, 3, 7, 2, 2

Отриманий добуток запишемо у відповідь

НСК (108, 189) = 3*3*3*7*2*2 = 756

2)Розкладемо на прості множники 100  і 175

100 = 2*2*5*5

175 = 5*5*7

Виберемо однакові прості множники в обох числах.

5, 5

Знаходимо добуток однакових простих множників

НСД (100; 175) = 5*5 = 25

Виберемо в розкладанні меншого числа  множники, які не ввійшли в розкладання

2, 2

Додамо ці множники в розкладання більшого числа

5, 5, 7, 2, 2

Отриманий добуток запишемо у відповідь.

НСК (100, 175) = 5*5*7*2*2 = 700