Автобус проїхав 240 км за три години. За першу годину він проїхав 5/12 усієї відстані, а за другу

4/15 усієї відстані. Скільки кілометрів проїхав автобус за третю годину? 100 км 64 км 80 км 76 км

Ответы на вопрос

Отвечает Ахметшина Заррина.

1 способ.

1) 5/12 · 240 = 240 : 12 · 5 = 100 км - проехал за 1-й час;

2) 4/15 · 240 = 240 : 15 · 4 = 64 км - проехал за 2-й час;

3) 240 - (100 + 64) = 76 км - проехал за 3-й час.

2 способ.

Всё расстояние примем за единицу (целое).

1) 5/12 + 4/15 = 25/60 + 16/60 = 41/60 - проехал за два часа;

2) 1 - 41/60 = 60/60 - 41/60 = 19/60- проехал за 3-й час;

3) 19/60 · 240 = 240 : 60 · 19 = 76 км - проехал за 3-й час.

Ответ: 76 км.

Отвечает Дворская Катерина.

5/12 + 4/15 = 41/60 частину шляху проїхав автобус за 2 години

60/60 - 41/60 = 19/60 частину шляху залишилось проїхати

240:60*19=76 (км) проїхав автобус за третю годину

Відповідь: 76 км