На згадку про Одесу група школярів придбала 210 листівок. Із зображенням пам'ятників і

архітектурних споруд - 140 листівок, із зображенням кораблів і пам'ятників - 130 листівок. Скільки листівок кожного виду привезуть із собою школярі?​

Ответы на вопрос

Отвечает Родимин Илья.

Відповідь:

80 листівок з архітектурою, 60 листівок з пам'ятниками, 70 листівок з кораблями

Покрокове пояснення:

Можемо розв'язати задачу за допомогою системи рівнянь. Нехай a - листівки із зображенням архітектурних споруд, p - листівки із зображенням пам'ятників та k - листівки з кораблями. Якщо школярі купили 210 листівок усього, тоді:

a+p+k=210 листівок.

Також, за допомогою умови можна написати наступні рівняння:

p+a=140 - із зображенням пам'ятників і архітектурних споруд

k+p=130 - із зображенням кораблів і пам'ятників

====================================

Розв'яжемо систему рівнянь:

a+p+k=210\\\left \{ {{p+a=140} \atop k+p=130}} \right. \\\\\\\left \{ {{p=140-a} \atop {k=a-10}} \right.

Підставимо ці дані у головне рівняння:

140-a+a+a-10=210\\130+a=210;\\a=210-130=80 - ми знайшли а = 80 листівок з архітектурою

Підставимо це значення у рівняння вище щоб знайти інші види листівок:

\left \{ {{p=140-80=60} \atop {k=80-10=70}} \right.

====================================

Тобто, p = 60 листівок з пам'ятниками та k = 70 листівок з кораблями.